PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ Coś dla rodzica - Żywienie dzieci szkolnych. Co? Dlaczego? Ile? Nawyki żywieniowe - złe eliminuj, dobre pielęgnuj Ciekawostki żywieniowe NASZA STOŁÓWKA - WASZE POMYSŁY Przedsięwzięcia - Dołącz OBIADKOWO SŁODKO - SŁONO :) PYSZNE ZUPKI SURÓWKI, SAŁATKI, KOKTAJLE, LEMONIADY CO DO SZKOŁY? Przekąski, kanapki UMOWA ŻYWIENIE. Tekstowa podstrona

WITAJCIE!

Przedsięwzięcia - Dołącz

Jeżeli chcecie Państwo włączyć się do akcji i zarazem pozbyć się problemu, zachęcam do zbierania takiego odpadu w jakimkolwiek większym pojemniku, i w sytuacji uspokojenia się OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z WYSTĄPIENIEM EPIDEMII KORONAWIRUSA, dostarczenia go do szkoły - WEJŚCIE SŁUŻBOWE PRACOWNIKÓW KUCHNI - pomieszczenie na odpady. Pracownik kuchni w godzinach pracy 6-14, odbierze przyniesiony odpad.

yes

AKCJA SKIEROWANA DO RODZICÓW UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY, PRACOWNIKÓW I NIE TYLKOwink

„BĄDŹ EKO

Nie wylewaj oleju zużytego do kanalizacji!  Niezależnie od tego, czego użyjemy do smażenia, nie wylewamy oleju do kanalizacji.

Oleje w niższych temperaturach tężeją i przyczyniają się do tworzenia zatorów w sieci kanalizacyjnej, przez co zmniejszamy przepustowość swoich rur kanalizacyjnych w domach. Pozbywanie się oleju wylewając go  do instalacji ściekowych utrudnia ich oczyszczanie. Złym pomysłem jest również wyrzucanie go na wysypiska śmieci, jest to odpad  niełatwo ulegający rozkładowi, czyli zagrażający środowisku.

Utylizacja oleju posmażalniczego odbywa się zgodnie z ustawą z 27 kwietnia 2001 roku dotyczącą odpadów. Nasza stołówka szkolna podjęła działania mające na celu prawidłową gospodarkę zużytym olejem posmażalniczym, który wytwarzamy podczas procesów technologicznych w kuchni.

W praktyce oznacza to, że jeśli wytwarzamy zużyty olej, to musimy i CHCEMY oddać go specjalistycznej firmie, która posiada odpowiednie pozwolenie na odbiór i transport oleju. Olej nie musi być w żaden sposób przygotowany do oddania. Po prostu zlewamy wszystko z patelni, naczyń, do pojemnika, w którym przechowujemy go do czasu oddania do utylizacji.

Firma, która ma podpisaną ze szkołą umowę dotyczącą odbioru odpadu, zapewnia nam darmowy pojemniki na zużyty olej, który po napełnieniu jest odbierany z naszej placówki zgodnie z zapotrzebowaniem z naszej strony, a w zamian zostawiany jest pusty. Każdorazowo zostaje wystawiona Karta Przekazania Odpadu, która jest potwierdzeniem stanu faktycznego w sytuacji kontroli przez organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Dodatkowo oddając zużyty olej, zyskujemy dodatkowy dochód dla naszej szkoły za oddany odpad, a Państwo pozbywają się problemu z tematem co zrobić z tłuszczem, który nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

MOŻEMY MIEĆ WPŁYW NA NASZE ŚRODOWISKO POPRZEZ ŚWIADOME POSTĘPOWANIE  Z NIEWYGODNYM ODPADEM!

AKCJA NIE WIĄŻE SIĘ Z ŻADNYMI KOSZTAMI, TYLKO Z DOBRĄ WOLĄ!wink