Strona główna projektu

Zespół Szkół nr 1 na Górnym Borze nawiązał międzynarodową współpracę ze szkołą partnerską Istituto Comprensivo via  Gattamelata w Mediolanie we Włoszech w ramach akcji „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Projekt przewidziany został na okres od 15.11.2016 r. do 14.03.2018 r. Jest on finansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Tytuł projektu: KA1 Mobilność edukacji szkolnej

„Wychowanie fizyczne w szkole podstawowej. Dziecko postrzega swoje ciało w świecie”.                                               Celem projektu jest podniesienie jakości pracy na lekcjach wychowania fizycznego, podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników szkoły, poszerzenie świadomości nauczycieli i rodziców na temat zdrowego, sportowego stylu życia dzieci, ich harmonijnego rozwoju wraz z wdrożeniem i upowszechnieniem rezultatów projektu na szczeblu szkoły, miasta i gminy.

W projekcie ze strony polskiej biorą udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego , w sumie 12 osób.